Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,136 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter pas Abdul Rahman Baba: detajet

Inter pas Abdul Rahman Baba: detajet
Bujar Berishaj

Tek Ausburg (i gjashti ne klasifikim ne Bundesliga dhe zbulim i kampionatit gjerman 2014/15) eshte nje mbrojtes i krahut qe po cmend vezhguesi e sjysmes se Europes: Abdul Rahman Baba.

I lindur ne Gane ne korrikun e 1994 eshte nje mbrojtes i krahut te majte me numra te shkelqyer dhe shume te ngjashem me ata te Rodriguez (Wolfsburg) dhe Alaba (Bayern Munich). Ne gjurmet e te riut ganez ane edhe 3 klube italiane, Inter, Juventus dhe Roma qe kane vene re djaloshin pas 50 paraqitjeve ne dy vite ne Bundesliga dhe pas nje Kupe te Afrikes te shkelqyer si titullar me fanellen e kombetares se tij.

Ne vere lotjari do te ndryshoj klub dhe Inter, qe do te jete ne kerkim te nje mbrojtesi te krahut per te per te mbushur boshlleqet qe do te lihen nga largimet e Campagnaro dhe Jonathan, mund te mendoj seriozisht dhe te vendos ta blej per nje shifer qe per momentin sillet rreth 5 apo 6 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.