Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,853 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter pas Perisic, zikalterit gjithmone e me shume “kroat”…

Inter pas Perisic, zikalterit gjithmone e me shume “kroat”…
Bujar Berishaj

Me buje, nga Kroacia.

Pas ka sjellur ne Milano, Mateo Kovacic dhe Marcelo Brozovic, dhe ka bllokuar Tino-Sven Susic te Hajduk te Split, Inter po mendon edhe per nje tjeter lojtar te kombetares te udhehequr nga Niko Kovac.

Sic mesohet ekskluzivisht nga calciomercato, ne shenjestren e Ausilios eshte Ivan Perisic, sulmues krahu i klasit ’89 me nje te kaluar edhe tek Borussia Dortmund, dhe qe ka kontrate me Wolfsburg deri ne qershor 2017. Tonci Martic, agjent i lojtarit ne javet e fundit nuk ka perjashtuar nje transferim te klientit te tij ne Serie A, dhe pervec interesit konkret te Napolit tani regjistrohet edhe ai i Inter.

FAKTORI P – I mbyllur nga ardhja e Schurrle, Perisic vlereson te ardhmen e tij dhe hedh syte kah Italia. Mancini e ndjek prej kohesh dhe e konsideron si profilin e duhur per 4-3-3, edhe per faktin se as Podolski e as Palacio (nuk pershtaten mire) dhe Puscas (nuk eshte shume i pjekur) nuk kane dhene garancite e duhura. Pervec konkurrences nga Premier League, problem mbetet cmimi: Wolfsburg nuk ka nevoje te shes dhe e vlereson mes 15-18 milion euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.