Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 9, 2022

Scroll to top

Top

258 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, pasi ka dale pozitiv me Covid19, vjen nje lajm i mire per Brozovic: “Lojtari ka marre leje nga autoritetet suedeze.”

Inter, pasi ka dale pozitiv me Covid19, vjen nje lajm i mire per Brozovic: “Lojtari ka marre leje nga autoritetet suedeze.”
Inter Club Staff

Qe nga grumbullimi i Kroacise, kane ardhur lajme te keqija per Interin (edhe pse pritej me siguri prej disa oresh).

Mesfushori zikalter, Macelo Brozovic, ka dale pozitiv me Covid19 ne grumbullimin e kombetares kroate.

Lojtari me sa duket, duke pasur afersi te tepert me shokun e kombetares, Vida, eshte infektuar gjate grumbullimit.

Conte keshtu do te duhet te luaje pa Brozovic ne ndeshjet e radhes, por deri para pak castesh lajmi i keq nuk ishte vetem ky, por nje tjeter.

“Tani, ashtu si e percakton protokolli, Brozovic do duhet qe te kaloje karantinen e tij ne Suedi: nje shqetesim me teper per Interin ky.”

“Bashke me Brozovic, te Kroacia deri me tani eshte infektuar edhe Vida, por edhe nje pjestar tjeter i stafit te Kroacise.”

“Tani Brozovic eshte futur ne karantine dhe tamponi i dyte, sipas ligjeve suedeze, do te behet vetem ne momentin qe do te mbaroje karantina, jo me perpara.”

“Rasti i Brozovic te kujton ate te Milan Skriniar, i cili doli pozitiv ne sllovaki ne daten 8 tetor, dhe ai e beri testin e dyte vetem pas 14 diteve te izolimit.”

“Nderkohe, per tu negativizuar, ai u negativizua ne Milano, disa dite me pas. Pikerisht ajo e Interi nuk do deshironte te ndodhte me Brozovic.”

Por nderkohe qe u lajmerua keshtu deri para pak minuta me pare, ka ardhur me ne fund nje lajm i mire qe ka hedhur poshte gjithcka me lart.

Nepermjet Interit, eshte arritur te merret leja nga autoritetet suedeze dhe ato italiane per te rikthyer Brozovic me nje avion privat ne Milano, ku ai do te zhvilloje aty karantinen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.