Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

704 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, per krahun e djathte te mbrojtjes eshte Vrsalajko: ja oferta e zikalterve per Atleticon

Inter, per krahun e djathte te mbrojtjes eshte Vrsalajko: ja oferta e zikalterve per Atleticon
Inter Club Staff

Pas Nainggolan, Spalletti po pret nje mesfushor tjeter, nje sulmues krahu dhe nje mbrojtes te djathte. 

Pasi eshte pare qe Cancelo eshte i pamundur, drejtori sportiv Ausilio po punon qe te kerkoje nje mbrojtes krahu te djathte pre Interin dhe emrat e pare kane qene ato te  Zappacosta te Chelsea dhe Sime Vrsaljko te Atletico Mardit.

Ish-lojtari i Sassuolos vjen nga nje sezon jo shume i mire me Atleticon, por ne Boteror po luan si protagonist.

Ausilio ka pare pjesen e pare te Kroaci-Argjentine bashke me agjentin e Vrsalkjo, Giuseppe Riso, dhe kane folur per te ne seline e Interit.

Per Vrsaljko, konkurenca eshte teper te larte dhe mbi te eshte edhe Manchester Unite qe nese do te humbasin Darmian, e mendojne ate si zevendesuesin e tij.

“Vrsalkjo, qe pas ndeshjes me Argjentinen ka folur qarte pa bere aventurierin per te ardhmen e tij, ndodhet ne shenjestren e Interit prej vitesh tashme. Lojtari vete nje rikthim ne Itali do ta preferonte dhe keshtu Interi po punon per te bere nje oferte per Atleticon: nje huazim me detyrim blerje pas nje sezoni.”

“Ne shifra te mira dhe nese ai nuk ben ndonje super boteror (qe do te rriste kerkesen e klubit te Simeones per kartonin e lojtarit), Interi mund te arrije tek kroati sepse per momentin ai nuk ka ndonje cmim te larte ne merkato.”

“Per sa i perket Zappacostes se Chelsea, mbetet nje mundesi reale e Interit sepse klubi Londinez nuk e mendon ate si titullar ne sezonin e ardhshem.”

“Kur kane mbetur edhe dy muaj perpara se te mbyllet merkato, drejtori sportiv zikalter po punon fort per te vene ne dispozicion te Spallettit nje skuader te plote.”

“Dalbert do te jete me skuadren qe ditet e para dhe do te vendose Spalletti cfare do te behet me te ndersa Nagatomo eshte e sigurt qe do te shitet. Me pas Interit i mbetet Dimarco – qe do te largohet ne huazim – e me pas D’Ambrosio dhe Asamoah qe ne kete moment jane titullare ne krah te djathte dhe te majte.” – shkruan Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.