Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 21, 2019

Scroll to top

Top

456 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, per rinovimin e Skriniar duhet te shqetesohesh: ne fillim u duk nje formalitet, por tani…

Inter, per rinovimin e Skriniar duhet te shqetesohesh: ne fillim u duk nje formalitet, por tani…
Inter Club Staff

Shume skuadra kane tentuar qe te interesohen per Skriniar tek Interi por klubi zikalter deri me tani i ka refuzuar te gjitha ofertat per mbrojtesin.

United per shembull ka mberritur deri ne 65 milione euro euro oferte.

Por Skriniar nga ana tjeter nuk ka rinovuar ende kontraten e tij me klubin zikalte qe ne javet e kaluara dukej thjesht nje formalitet por tashme nuk eshte me i tille.

Per kete ka shkruar sot Gazzetta dello Sport qe eshte futur ne detaje:

“Skriniar sot perfiton 1,7  milione euro ne sezon, por rroga e tij eshte e parashikuar qe te rritet gradualisht deri ne 2022 e cila eshte skadenca natyrale e kontrates.”

“Interi natyrisht ka besuar shume tek sllovaku gjithmone: pikerisht per kete arsye menjehere sa ka perfunduar kampionati sezonin e kaluar, Piero Ausilio i ka bere nje oferte me nje rritje te rroges prej 50% duke kaluar ne 2,5 milione euro deri ne 2023 (pra edhe me nje vit me shume nga sa parashikon kontrata aktuale).”

“Dukej se cdo gje ishte e mbyllur dhe se mungonte vetem firma: por Skriniar i cili perfaqesohet nga agjenti Karol Csonto nuk ka pranuar oferten e klubit zikalter duke rritur kerkesen ekonomike deri ne 3 milione euro ne sezon.”

“Kontatet ndermjet paleve jane ftohur keto kohe dhe tratativa ka mbetur prapa: per momentin Milan po forcohet ne pozicionin e tij duke pare emrat e skuadrave qe e kerkojne nderkohe Interi po qendron pa levizur duke qene se eshte e sigurt nga kontrata qe ka me lojtarin deri ne 2022. ”

Kjo ka qene ajo qe ka shkruar sot Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.