Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,105 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, per te arritur te Hakimi, Conte ka hequr dore nga nje tjeter lojtar i madh: “Nuk e dua, dua vetem Achraf.”

Inter, per te arritur te Hakimi, Conte ka hequr dore nga nje tjeter lojtar i madh: “Nuk e dua, dua vetem Achraf.”
Inter Club Staff

Diten e djeshme tek Interi qe u perball me Fiorentinen, kishte hapsire edhe per Achraf Hakimi, blerjen me te re te zikalterve.

Marokeni ndryshe nga sa ishte parashikuar, nuk e filloi kete ndeshje si titullar, por u fut si zevendesues.

Dhe keshtu, pikerisht nga kembet e tij nisi edhe permbysja e madhe e Interit, me ate assist teper te bukur per Lukaku pas topit te mrekullueshem te Sanchez.

“Conte e ka dashur tek Interi Hakimi sepse tek ai i kishte vendosur syte prej kohesh dhe e ka studiuar mes qindra videosh deri sa e percaktoi se ishte mozaiku i duhur per Interin qe tekniku ka ne mendje.”

“Durimi i tij do te jete i madh natyrisht per te, sepse Hakimi duhet te permiresohet ne fazen e mbrojtjes.”

“Por Interi, per te kenaqur Conten ka bere nje investim te jashtezakonshem per Hakimi dhe ka mbyllur tratativen me Real Madrid ne nje kohe rekord.”

“E dje ishte pikerisht Fiorentina perballe, nje skuader ku luan nje lojtar qe Interi dhe Marotta kishin vendosur te benin nje investim te madh kete vere pikerisht per krahun e djathte.”

“Ideja fillestare ka qene qe te blihej Federico Chiesa por ka qene Conte ai qe i ka surprizuar te gjithe kur i ka ardhur emri i italianit ne tavoline:

“E vleresoj shume Chiesa, por nuk e dua. Dua Hakimi, djaloshin qe kishim perballe ne Champions.”

“Nje talent i vertete qe ka shume vrap, fuqi, rrezikshmeri ne metrat e fundit dhe eshte i paparashikueshem e i papermbajtshem ne krahun e tij.”

“E ne fund, Conte u kenaq nga Interi dhe tani i takon atij ta ktheje Hakimin ne nje makineri te vertete ne krahun e djathte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.