Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

359 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Perisic: “Isha shume afer Man United. E ardhmja ne Premier? Shpresoj qe interista te me kuptojne”.

Inter, Perisic: “Isha shume afer Man United. E ardhmja ne Premier? Shpresoj qe interista te me kuptojne”.
Ardis
  • On 30/11/2018, 19:59

Ivan Perisic nuk e fsheh me. Gjate nje interviste per revisten Four Four Two, kroati qe luan per Inter-in, protagonist i nje fillim sezoni jo shume ekzaltues, ka konfirmuar interesin e muajve te kaluar te Manchester United ndaj tij.

Dhe me sa duket eshte shprehur pozitivisht per nje transferim te tijin, larg nga Milano: “Eshte e vertete qe ishte nje oferte e Manchester United dhe per pak do te largohesha nga Inter-i”.

“Por kam vendosur qe te qendroj, dhe sic kam thene, insistimi i Spalletti-t ka luajtur nje rol te rendesishem. Ne futboll, detajet e vogla jane te rendesishme ne situata te tilla. E ardhmja ime ne Premier League ose La Liga? Shpresoj qe tifozet e Interit te arrijne te kuptojne pikepamjen time”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.