Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 23, 2020

Scroll to top

Top

610 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Perisic perfundon perseri ne Gjermani? “Ja kush eshte klubi qe po ben gati nje oferte per te.”

Inter, Perisic perfundon perseri ne Gjermani? “Ja kush eshte klubi qe po ben gati nje oferte per te.”
Inter Club Staff

Arturo Vidal eshte lojtari qe eshte me afer Interi ne kete moment: zikalterit, pasi kane gjetur marreveshjen ekonomike me lojtarin prej kohesh, kane fituar edhe me Barcelonen.

A eshte zgjidhur cdo gje? Ende jo. Marreveshja mbetet ne stand by, sepse kiliani nuk eshte nisur ende ne Milano.

Gjithesesi, sipas Corriere dello Sport, nuk ka asnje dyshim per kete: thjesht Steven Zhang ka kerkuar shume kujdes ne merkato duke pare situaten.

Me pare do te shitet dhe me pas do te mendohet per blerjet. Bilanci i Interit duhet te jete gjithmone i pa rrezikuar.

“Pertej Vidal, tek Interi eshte edhe dikush si Ivan Perisic qe mund te largohet ne momentin e pare qe do te vije nje oferte e vlefshme.”

“E me sa duket, per te kane filluar te degjohen disa sirena gjermane. Eshte e vertete qe Bayern nuk e ka blere, por sezoni pozitiv qe ai ka bere ne Gjermani ka ngjallur interesimin e disa klubeve te tjera gjermane.”

“Disa skuadra kane kerkuar informacione per te tek Interi nga Bundesliga dhe kroati per momentin vleresohet me 15 milione euro.”

“Skuadra e Red Bull eshte skuadra me e fundit e interesuar per Perisic dhe mendohet se ata mund te bejne nje oferte diku tek 10-12 milione euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.