Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

276 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, perse nuk po vjen rinovimi me Brozovic? “Tifozet jane te shqetesuar, por sipas Marottas…”

Inter, perse nuk po vjen rinovimi me Brozovic? “Tifozet jane te shqetesuar, por sipas Marottas…”
Inter Club Staff

Pyetja me e rendesishme qe tifozet tek Interi po i bejne vetes ne kete moment eshte nje: “Perse nuk po vjen rinovimi me Brozovic?”.

Teorite kane qene te shumta, qe tek interesimi i Barcelones e deri tek fakti se lojtari nuk ka vendosur ende qe te firmose.

Por gjithmone nga ana e Interit kane qene shume te qete per sa i perket kesaj situate dhe asnjehere nuk kane treguar shqetesim.

Beppe Marotta dhe Piero Ausilio duket se nuk jane aspak ne vendin e Milanit qe po ka probleme te medha me nje si Kessie.

Por gjithesesi, tek tifozet nje fije shqetesimi qendron. Nderkohe, sipas asaj qe tregon sot Corriere dello Sport, Brozovic dhe rinovimi i tij do te behet zyrtar shume shpejt.

“Ne kete moment qe po flasim, tifozet jane ne stres, por tek Interi jo edhe aq shume sepse deshira eshte e perbashket per te vazhduar perpara.”

“Brozovic ka dhene sinjale pozitive dhe te gjithe po presin firmen ne nje kontrate qe edhe vete Brozovic parimisht ka rene dakord.”

“Ai do te marre 6 milione euro ne sezon deri ne 2026 dhe nje milione euro bonuse ne sezon. Brenda 7-10 ditesh ndoshta gjithcka do te behet zyrtare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.