Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,490 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Pescara, formacioni i mundshem: Pioli kursen Murillo dhe Kondogbia. Icardi dhe Miranda…

Inter-Pescara, formacioni i mundshem: Pioli kursen Murillo dhe Kondogbia. Icardi dhe Miranda…
Inter Club Staff

Stefano Pioli po pergatit keshtu sfiden delikate ndaj Pescares dhe edicioni i perditshem i Gazzetta dello Sport mundohet te gjeje formacionin e mundshem qe do te hedhe tekniku emilian sot ne fushe.

Ne stervitjen e djeshme, Stefano Pioli ka perzjere pak letrat, duke provuar madje nje formacion me Andreollin mbrojtes krahu te djathte, gje qe nuk pritetet e ndodhe si dhe Palacio ne vendin e Icardit deh Eder ne vend te Perisic.

Ne realitet, shume pak do te ndryshohet nga ndeshja e fituar ne Palermo. Ky pritet te jete formacioni ne fushe sot ne dareke: Handanovic ne porte, D’Ambrosio, Medel, Miranda dhe Santon mbrapa, Gagliardini dhe Brozovic perpara mbrojtjes, Candreva, Joao Mario dhe Perisic pas shpines se Icardit.

Per sa i perket te rrezikuarve per shkak te kartonave: ndermejt Mirandes dhe Kondogbia (per nje jave luhet ne shtepin e Juventusit), Pioli pritet te kurseje vetem mesfushorin francez. Gjithsesi sot paradite zikalterit do te zhvillojne nje mini-stervitje me shume taktike kur ndoshta do te meret vesh nese Murillo mund t’ja dale (nese po, do te jete ne balotazh me Medel) dhe Yuto Nagatomo (qe eshte pas Santon ne radhe): mbrojtesi kolumbian ne vecanti dje eshte stervitur rregullisht dhe duket sikur e ka lene pas gripin qe e kishte zene disa dite me pare.”

Foto nga Gazzetta dello Sport

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.