Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,284 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Pescara: Pioli ka bere llogarite. Dy balotazhe dhe dy ‘te medhenj’ ne stol ndaj Pescaras…

Inter-Pescara: Pioli ka bere llogarite. Dy balotazhe dhe dy ‘te medhenj’ ne stol ndaj Pescaras…
Inter Club Staff

Pas nje dite pushim te dhene nga Pioli, sot Interi do te rinise pergatitjen ne prag te ndeshjes kunder Pescares.

Te shtunen ne darke nuk do te luaje dot Ansaldi, por ish tranjeri i Lazios ka nisur te beje disa llogari teper te rendesishme ne prag te ndeshjes ndaj Lazios (ne kupen e Italise) dhe kampionat ndaj Juventusit. Sidomos per sa i perket sfides ndaj Torinezeve, ku Miranda dhe Kondogbia nese marin nje karton te verdhe do e humbisnin kete ndeshje. Ata te dy jane nder me te rendesishmit ne skuadren aktuale zikalter dhe mungesa e tyre do te ishte fatale. Sipas La Gazzett dello Sport, formacioni anti-Pescara do te jete keshtu: Handanovic; D’Ambrosio, Medel, Murillo, Santon; Gagliardini, Brozovic; Candreva, Joao Mario, Perisic; Icardi. Nderkohe dy jane balotazhet: Santon/Nagatomo dhe Joao Mario/Banega.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.