Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

782 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Pinamonti i prish planet klubit? “Marotta ka gati nje super marreveshje por Pinamonti nuk do…”

Inter, Pinamonti i prish planet klubit? “Marotta ka gati nje super marreveshje por Pinamonti nuk do…”
Inter Club Staff

Inter duhet te shese nje lojtar sa me shpejt dhe emri i pare qe mund te largohet nga skuadra eshte ai i Andrea Pinamontit.

Deri me tani ai eshte lidhur shume me largimin nga Inter, por asgje nuk eshte bere per shitjen e italianit qe ka shkelqyer sezonin e shkuar me Sassuolon.

“Deri me tani, per te eshte bere e gjalle Monza, Atalanta, Sassuolo por edhe Salernitana qe ka bere nje oferte te rendesishme ne oret e fundit”.

“Pikerisht keta te fundit kane rene dakord me Marotten per disa shifra vertete te medha per kasat e klubit zikalter”.

“Me sa duket, Beppe Marotta ka arritur qe te beje nje marreveshje me Salernitanen per shitjen e lojtarit per 20 milione euro”.

“Kjo marreveshje eshte e arritur tashme, por gjithcka me sa duket eshte bllokuar nga vete lojtari italian qe nuk eshte i bindur”.

“23 vjecari nga Cles, qe ka shenuar 13 gola ne sezonin e fundit, ka marre disa dite kohe perpara se te vendose”.

“Ai nuk eshte i bindur dhe nuk do qe te jape nje pergjigje perfundimtare per kete operacion dhe kjo deri me tani i ka prishur planet klubit zikalter”, tregon Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.