Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 1, 2020

Scroll to top

Top

345 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Pirelli hap rrugen: ja shifrat e medha qe mund te sjelle super sponsori i ri!

Inter, Pirelli hap rrugen: ja shifrat e medha qe mund te sjelle super sponsori i ri!
Inter Club Staff

Interi vazhdon rrugen e saj drejt elites boterore, pavarsisht ngadalesimit te kushtezuar nga kriza e pandemise.

Por nje nga objektivat kryesore te Suning eshte ajo qe te rriten shume shifrat e sponsorave kryesore tek zikalterit.

Te dyja kontratat e sponsorave kryesore, jane shume te ulta ne krahasim me skuadrat me te mira ne Europe: behet fjale per Nike dhe Pirelli.

Kontrata me Pirellin, nenvizon La Gazzetta dello Sport, ka ardhur pas disa markave historike si Misura apo Fiorucci dhe skadon ne 2021.

Por brenda 2020, Steven do te provoje qe te mbylle marreveshjen me nje brand te ri: me te gjitah gjasat do te jete nje brand kinez dhe do te sjelle ne vit 25 deri ne 30 milione euro.

ROL TOTALISHT I RI PER PIRELLIN

Sponsori i vjeter nuk do te zhduket por do te hape krahun. Eshte e mundur qe te behet marka e bluzeve te stervitjes, qe sot sponsorizohen nga Suning.

Tratativat ne kete moment kane filluar. Objektivi i klubit zikalter, qe e ka mbyllur bilancin e fundit me 377 milione euro te ardhura, eshte te provoje te kape klubet me te medha Europiane.

KANDIDATET KRYESORE 

Interi nga Prielli ne sezonin 2018-2019 ka perfituar 19,5 milione euro: nje shifer e rendesishme fale bonusit shume te rendesishem te kualifikimit ne Champions League.

Por Suning deshiron te arrije ne 25-30 milione euro (rreth tre here me shume se sa sot, shifer qe eshte 10.5 milione euro) dhe per kete motiv po punohet per nje kontrate te re.”

“Me shume mundesi parate do te vijne nga Kina. Emrat dihen dhe jane tre: Samsung (sponsor i Jiangsu), Evergrande dhe kujdes nga Alibaba.”

“Keto dy te fundit kane marreveshje te rendesishme me Suning, grupin e Zhang Jindong.”

“Mbase per to do te ishte momenti i duhur per tu futur njehere e mire ne Serie A dhe Champions League me Interin.”

“Zikalterit jane ne mesin e rruges se tyre drejt ringjitjes, dhe do te duhen te pakten edhe 1-2 vjet qe te konsolidohen ne Europe.”

“Por pikerisht per kete fakt, Sponsoret e medhenj duhet te shfrytezojne rastin dhe te “kapin” trenin Inter.”

“Kjo sepse ne kete moment mund te perfitohen kushte me avantazhuese per nje kontrate me Interin se sa ne kohen kur zikalterit do te jete nje nga skuadrat me te forta ne Europe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.