Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

280 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, plot shtate lojtare do te largohen ne fund te sezonit: “Marotta po tenton te mbaje vetem njerin? Ja emrat.”

Inter, plot shtate lojtare do te largohen ne fund te sezonit: “Marotta po tenton te mbaje vetem njerin? Ja emrat.”
Inter Club Staff

Tek Interi eshte nje ceshtje qe mban pezull shume gjera per sa i perket te ardhmes: Marcelo Brozovic.

Por me sa duket, kroati nuk eshte aspak lojtari i vetem qe eshte ne skadence kontrate me skuadren zikalter.

“Tek Interi aktualisht bashke me Marcelo Brozovic, jane edhe plot shtate lojtare te tjere ne skadence kontrate.”

“Lista eshte shume e gjate dhe nese i permendim te gjithe lojtaret qe jane ne skadence pervec Brozovic, do te vihet re edhe numri i larte i tyre.”

“Ata jane Ivan Perisic, Matias Vecino, Danilo D’Ambrosio, Arturo Vidal, Samir Handanovic, Aleksander Kolarov, Andrea Ranocchia dhe Alex Cordaz.”

“Por nga te gjithe ata, deri me tani duket se Beppe Marotta po tenton te mbaje ne Milano vetem nje lojtar.”

“Behet fjale per Samir Handanovic qe Marotta deshiron ti rinovoje kontraten per tu bere sezonin e ardhshem si Buffoni te Juventusi vitet e fundit: nje portier i dyte dhe per te perdorur eksperiencen e tij per te mbajtur grupin e bashkuar.”

“Deri me tani Handanovic ka qene nje kapiten shume i denje dhe Marotta e vlereson pikerisht per kete gje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.