Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

1,559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter po kerkon nje mesfushor qendror. Pioli ka treguar karakteristikat qe kerkon. Luiz Gustavo eshte…

Inter po kerkon nje mesfushor qendror. Pioli ka treguar karakteristikat qe kerkon. Luiz Gustavo eshte…
Inter Club Staff

Interi do te beje nje goditje ne mesfushe de Pioli ka treguar prioritet e tij. Ne hyrje duhet nje blerje ne at zone te fushes, me shume mundesi me cmim te ulet.

Pedulla tregon te fundit per sa i perket merkatos zikalter: “Interi ka ndermend te bleje nje mesfushor qendror ne kete janar, me shume mundesi nje huazim dhe pa detyrim blerje. Duhet qe te rregullojne shume gjera me pare, sidomos me FPF qe nuk i lejon te bejne cmendurira ne kete merkato (ne vere pritet sulmi per Berardin ose Bernardaschin). Pioli ka treguar se me cfare karakteristikash e kerkon lojtarin: Luiz Gustavo eshte lojtari perfekt, por edhe Lassana Diarra shihet me sy te mire nga tekniku. Badelj? Eshte e veshtire qe Fiorentina ta lere te lire ne kete sesion merkatoje por as Lucas Leiva nuk mbetet prapa: kushton pak dhe mbi te gjitha ka agjent Kian e famshem. Tani per tani dihet vetem tipi i lojtarit qe po kerkohet ndersa per sa i perket emrit te sakte do duhet te presim edhe pak. “ 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.