Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

26 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter po kerkon para. Duhen 30-40 milione: ja kush rrezikon shitjen! Ne liste edhe Brozovic…

Inter po kerkon para. Duhen 30-40 milione: ja kush rrezikon shitjen! Ne liste edhe Brozovic…
Inter Club Staff

Ne pritje per tu kuptuar nese Interi do te arrije ta mbylle kampionatin ndermjet kater skuadrave te para ne Champions, drejtori sportiv Ausilio ka levizur me vendosmeri ne merkato.

Ai ka arritur te munde konkurencen e klubeve te tjera per Lautaro Martinez qe ne vere do te veshe bluzen zikalter dhe ka vene bazat per ardhjen me parameter zero te De Vrij dhe Asamoah por Interi nuk do te ndalet me kaq.

Ausilio deshiron ti dhuroje Spallettit edhe nje blerje teper te rendesishme ne mesfushe dhe emrat ne pole position jane ato te Strootman dhe Barella pa permendur te tjeret si Vidal, Torreira dhe Cristante.

Drejtuesit zikalter po punojne shume edhe per nje sulmues krahu dhe emrat jane ato te Marlos, Lamela dhe Verdi.

Per te dhuruar tek Spalletti dy lojtare ne keto pozicione, Interi duhet te rekuperoje te pakten 30-40 milione euro brenda 30 qershorin per te mbyllur ne barazim bilancin.

“Disa para do te vine nga marreveshjet sponsorizuese te reja qe ka nenshkruar Suning per Interin por me Championsin ndoshta klubi do te arrije te fitoje goxha para nga Uefa (i njejti standart eshte perdorur nga Lazio vitet e kaluara) por gjithesesi Interit do i duhet te shese disa lojtare me patjeter sa me shpejt te jete e  mundur sepse plusvalencat duhet te jene te rendesishme.”

Shitja e lojtareve te medhenj si Icardi apo Skriniar do e zgjidhnin kete problem, por ne kete rast skuadra do te humbiste nje lojtar fondamental qe do te ishte teper e veshtire per tu zevendesuar.

“Brozovic ne bilanc vlen 3,3 milione euro, dhe eshte nje lojtar qe do te kerkohet shume ne vere.”

“Duke pare fundin e sezonit dhe boterorin qe ai do te luaje, Interi mund te prese ndonje oferte rreth 25 milione euro per kroatin.”

“Nese Spalletti do te donte ta mbante Brozon, atehere Pinamonti qe ishte shume afer Sassuolos ne janar per 10 milione euro, mund te largohet perseri.”

“Nese Valencia do te bleje Kondogbian, 25 milione euro do te vijne ne kasa por vetem 6 prej tyre jane te perdorshme per merkato sepse aq eshte plusvalenca.”

“Ndersa nje shitje e Nagatomos per 4-5 milione, do te sillte rreth 3-4 milione plusvalence.”

“Te tjere qe mund te largohen jane Eder, Santon dhe Candreva.”

“Natyrisht qe rol te madh do te kene edhe lojtaret e Primaveres (me te kerkuarit jane Valietti, Zaniolo, Rover dhe Odgaard).

Por edhe lojtaret qe do te rikthehen nga huazimet (Radu, Di Gennaro, Bardi, Carraro, Longo, Manaj, Forte dhe mbi te gjitha Biabiany me Puscas autor i 7 golave ne 10 ndeshje ne Serie B me Novaren)”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.