Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

2,828 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, po mendohet per Benzema! Me Realin mbi Lewandowski dhe me largimin e mundshem te Icardit, Tohir piketon francezin.

Juxhin Nebiaj

Kete vere flitet per levizjen e shume sulmuesve te medhenj, per Interin del ne skene emri i nje top-playeri. Real Madrid eshte gati te bej cmenduri per Lewandowskin dhe me Icardin te cilin e ka piketuar gjysma e Premiers (dhe jo vetem) mund te jete Karim Benzema qendersulmuesi zikalter per sezonin e ardhshem. Corriere dello Sport e jep te sigurt largimin e francezit nga Galaktiket por pelqehet dhe nga Arsenal dhe Bayern.

Por sa kushton Benzema? Nje sulmues qe ka shenuar 24 gola ne 26 ndeshje ne kampionat dhe Champios nuk mund te lihet i lire per me pak se 50-60 milion euro. Por deshira e lojtarit dhe blerja e Lewandowskin do te bejne qe te largohet per me pak, diku te 40 milion euro plus bonuse, e njejta shifer qe Interi kerkon per shitjen e Mauro Icardit. Argjentinasi ndiqet nga Manchester United, Psg, Atletico Madrid dhe Tottenham.

Me pak fjale shitja e Icardit dhe ndonje shtes e vogel do mund te sillnin ne Appiano Karim Benzeman, por per keto para nuk do te jete problem nese kalojme ne Champions.

Por jo vetem kaq, Interi mund te perdore dhe karten Kovacic, dhe raportin e shkelqyer te Perez me Tohir. Jan 2 drejtuesit me te larte te ketyre skuadrave qe rane dakorte per shitjen e Kovacic nga Milano ne Madrid, dhe mund te jete personalisht Tohir qe te kerkoje kalimin nga Madrid ne Milano te Benzema.

Tundimi eshte i forte, por marveshja mbetet e komplikuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.