Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

474 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, po sikur Inzaghi ti habise te gjithe me formacionin? “Ai po mendon per nje super surprize ne…”

Inter, po sikur Inzaghi ti habise te gjithe me formacionin? “Ai po mendon per nje super surprize ne…”
Inter Club Staff

Jemi vetem disa ore larg nga Superkupa qe Interi pritet te luaje ndaj Juventusit ne shtepine e saj, San Siro.

Nderkohe, per Simone Inzaghin, sipas Corriere dello Sport, ka nje dyshim te madh per sa i perket formacionit.

“Tranjeri i Interit mund te habise te gjithe per formacionin zikalter sepse ai nuk e ka vendosur akoma se kush do te luaje ne sulm.”

“Ka shume nga ata qe e japin te sigurt Edin Dzeko por Inzaghi ende nuk ka vendosur asgje dhe eshte ne medyshje te madhe.”

“Ai mendon te habise duke hedhur perseri Alexis Sanchez nga minuta e pare edhe ndaj Juventusit pasi kiliani eshte ne forme te madhe.”

“Nderkohe, Correa eshte pak me prapa, edhe ai eshte e sigurt qe do e nise nga stoli kete finale te Superkupes.”

“Per Dzekon ka dyshime te medha edhe per faktin se ai sapo eshte sheruar nga virusi qe e kishte zene dhe qe e la jashte per ndeshjen qe su luajt me Bolognen.”

“Nderkohe qe finalja po afrohet, Inzaghi pritet te vendose edhe perfundimisht per sulmuesit qe do te hedhe ne fushe: Lautaro dhe Sanchez nga minuta e pare jane me perpara ne kete moment”.

Gjithmone sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.