Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 18, 2022

Scroll to top

Top

2,108 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, po sikur te ndodhe cmenduria e vertete ne merkato? “Galliani mund te ‘rrembeje’ nga Interi edhe…”

Inter, po sikur te ndodhe cmenduria e vertete ne merkato? “Galliani mund te ‘rrembeje’ nga Interi edhe…”
Inter Club Staff

Ne kete merkato ka pasur aq te papritura sa tashme tifozet zikalter kane arritur nje pike qe eshte shume e veshtire te habiten.

Nderkohe qe te gjithe e quanin te pamundur Romelu Lukaku tek Inter, kjo gje ndodhi, per habine e te gjitheve.

Por pikerisht ardhja e Lukakut ne Milano duket se ka ndryshuar prespektiven edhe per te gjithe sulmuesit e Interit.

Njeri prej tyre eshte pikerisht Edin Dzeko, qe mund te kete nje te ardhme larg Interit, por jo shume larg Milanos.

“Po, sepse me sa duket per te eshte hedhur ne sulm Monza, skuadra e drejtuar nga Berlusconi dhe Galliani”.

“Keta te fundit po kerkojne nje sulmues te rendesishem per sulmin e skuadres se sapo ngjitur ne Serie A dhe Dzeko do te ishte maksimumi per ta”.

“Galliani ne fakt ne 2009 e kishte blere Dzekon te Wolfsburg per Milanin, por me pas Berlusconi e mbylli deren duke mos pranuar te paguaje”.

“Keshtu, 13 vite me pas tani Dzeko mund te luaje per Gallianin, por te nje skuader tjeter, dhe me shume vite mbi supe”.

“Do te ishte me te vertete nje cmenduri e kesaj merkatoje nese dicka e tille do te ndodhe vertete”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.