Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,648 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Politano, drejt huazimit me te drejte blerje: ja shifrat! Duhet miratimi i Squinzit dhe…

Inter-Politano, drejt huazimit me te drejte blerje: ja shifrat! Duhet miratimi i Squinzit dhe…
Bujar Berishaj

Dje zyrtarizimi i Radja Nainggolan kurse sot pasdite nenshkrimi i Alessandro Bastoni qe vjen nga Atalanta.

Interi pergaditet keshtu qe te pres me ne fund mbrojtesin e ditelindjes 1999 qe ishte bllokuar ne sezonin e kaluar.

Bastoni do te jete pjese e operacionit qe sheh mbrojtesin e Primaveras, Davide Bettella te kaloj te Atalanta pas nje sezoni shume te mire nen urdherat e Stefano Vecchit. Bettella pritet te kaloj te Atalanta per 7 milione euro.

Ne nderkohe Interi eshte duke bere gati nje tjeter goditje ne hyrje, saktesisht ne sulm aty ku Matteo Politano eshte emri me i nxehte.

Ne nderkohe po pritet drita e gjelber nga presidenti i Sassuolos per oferten zikalter qe u prezentua dje dhe qe sheh nje huazim per 5 milione euro dhe te drejte blerje te caktuar ne 20 milione euro, por nuk mbaron ketu.

Kjo sepse ne kete operacion jane te perfshire edhe te rinjte e Interit si Davide Merola dhe Gabriele Zappa, me kete te fundit qe pas transferimit te Sassuolo do te kthehej menjehere ne huazim te Interi per shkak te listave.

Keto jane te rejat e fundit te merkatos se Interit qe vijne nga eksperti Gianluca Di Marzio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.