Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

575 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, praktikisht eshte mbyllur per Balasa-n. Babai i tij: «E konfirmoj, po ju jap detajet»

Inter, praktikisht eshte mbyllur per Balasa-n. Babai i tij: «E konfirmoj, po ju jap detajet»
Ardis
  • On 17/06/2013, 9:41

Inter-i eshte duke mbyllur marreveshjen e pare per kete merkato verore. Nga Viitorul Constanta, ne fakt, po vjen mbrojtesi Mihai Balasa, i vitlindjes 1995, i cili eshte ne bashkepronesi me Verona-n, ku do te luaje edhe sezonin e ardhshem.

Tratativat kane filluar javen e shkuar dhe tashme marreveshja eshte praktikisht e mbyllur, sic konfirmon edhe babai i ketij djaloshi, Cristian Balasa, fjalet e tij jane percjelle nga FCINTER1908.it.

«Ka shume mundesi qe Mihai mund te shkoje te luaje ne Itali. Dirigjentet e Inter-it jane ne tratativa te avancuara me ata te Viitorul dhe po presim nje konkluzion te marreveshjes. Javes tjeter do te marrim vesh se ku do te luaje Mihai. Nga ajo cfare di , duhet te jete marre ne bashkepronesi midis Inter-it dhe Verona-s, dhe duhet te luaje ne vitin e pare ne kete skuadren e dyte», ka shpjeguar babai i Balasa-s.

«Transferimi ne Milano do te jete nje hap i madh per karrieren e tij – tregon perseri FcInter1908.it – Jane te gjithe te bindur se ka potencialin e duhur per pasur sukses ne Itali. Une kam besim te madh tek ai dhe jam  i sigurte qe do te kete nje karriere te madhe. Trajneret qe ka pasur ne skuader dhe ne Kombetare jane te sigurte qe do te behet nje futbollist i madh. Ne rast se klubi dhe Hagi do te arrijne nje marreveshje me Inter-in, im bir do te jete gati ne cdo moment per lidhur kontrate me zikaltrit».

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.