Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,466 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, prapaskena Thauvin: ja si ka shkuar…

Inter, prapaskena Thauvin: ja si ka shkuar…
Bujar Berishaj

As Borini dhe as Lavezzi, per te cilet nuk ka pasur kushte ekonomike: enderra e vertete e Interit per te kompletuar sulmin permban emrin e Florian Thauvin. Kjo eshte zbuluar nga Gianluca Di Marzio ne ”dimarzioalert” e tij per calciomercato.com, me shume prapaskena te lidhura me mesfushorin e Olympique Marseille, qe ishte i lidhur me Interin ne oret e fundit te merkatos nga Canal Plus.

“Me shitjen e Lavarez – lexohet tek artikulli i ekspertit te merkatos se SKY – Ausilio ishte vene ne levizje duke kontaktuar ndermjetesuesit dhe shoqeruesit e lojtarit lidhur me talentin francez te Marseille. Thauvin eshte nje synim i vjeter i Ausilios qe e percjell ate prej kohesh, por pergjigja nga bashbiseduesit ka qene e akullt: kushton 25 milion euro, kjo ka qene kerkesa e Olympique Marseille. Keshtu, nuk ka pasur asnje tratative, pervec sondazheve. Dhe ndoshta shtyhet per rastin tjeter te duhur. Ndoshta atehere kur do te jete e mundur per te shpenzuar per te mos qene i varur vetem nga rastet.” lexohet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.