Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

655 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, protagonisti yt ne kete ndeshje mund te jete Medel.

Inter, protagonisti yt ne kete ndeshje mund te jete Medel.
Blerim Shehu

Shpesh jane sulmuesit ato qe pushtojne skenen, kjo sepse nje gol vlen shume dhe mund te vendose fatin e nje ndeshjeje.  Por ashtu sic e shpjegon dhe e perditshmja sportive Gazzetta dello Sport, Fiorentina-Inter mund te kete nje tjeter protagonist: behet fjale pikerisht per Gary Medel, mesfushorin shkaterrues te Interit qe ka si detyre kryesore te ndale sulmet e Josip Ilicic.

“Nje rol strategjik ne kete ndeshje do ta kete edhe Medel qe duhet te limitoje Ilicic i cili eshte trampolina nga e cila nisin te gjithe sulmet e Fiorentines. Kalinic shpesh ka shenuar gol per shkak te asisteve te dhene pikerisht nga Ilicic. Per kete arsye luftetari kilen i Interit ka nje detyre shume te veshtire dhe nqs arrin ta kryeje ashtu sic duhet mund te rezultoje dhe lojtari me deciziv i ndeshjes”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.