Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2022

Scroll to top

Top

1,001 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, pse nuk ka ardhur akoma Vidal ne Milano? Pergjigjja vjen nga… Sevilla!

Inter, pse nuk ka ardhur akoma Vidal ne Milano? Pergjigjja vjen nga… Sevilla!
Inter Club Staff

Kur do te vije ne Milano i shumeprituri Arturo Vidal? Jo pak e kane bere kete pyetje dhe tratativa e tij duket tratativa klasike kur 24 oret e ardhshme mund te jene ato te duhurat.

Mesfushori kilian, ne shpresat e Interit, duhet te kishte arrdhur ne Milano qe ne fillimin e kesaj jave por nuk ka qene aspak keshtu.

Ne realitet, tratativa ndermjet ish-lojtarit te Juventusit dhe Barcelones per zgjidhjen e kontrates po zgjatet jo pak.

Po perse Vidal nuk eshte ende ne Milano, pavarsisht se te gjitha mediat e japin si nje transferim te sigurt?

Kjo sepse Barcelona po tenton qe te mos i paguaje atij disa bonuse te prapambetura ne sezonin e shkuar.

Por nga ana tjeter, fajin per kete e ka edhe… Sevilla. Klubi spanjoll per te marre Rakitic, i pagoi Barcelones nje shume rreth 3 milione euro.

Barcelona nga ana e saj po pretendon dicka te ngjashme edhe per Vidal, por deri me tani nga Interi ka ardhur nje jo kategorike.

Keshtu, tratativa ne kete moment mbetet vetem Vidal-Barcelona dhe jo Inter-Barcelona, prandaj Marotta nuk po nderhyn fare.

Ashtu si tha edhe Di Marzio, “Vidal tek Interi do te vije, por per momentin, nuk ka nje date te sakte. Kontrata e tij ne Milano eshte gati.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.