Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 7, 2022

Scroll to top

Top

1,506 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, publikohen te gjitha pagat e lojtareve: “E pabesueshme se si kete vere klubi do te arrije te kurseje plot…”

Inter, publikohen te gjitha pagat e lojtareve: “E pabesueshme se si kete vere klubi do te arrije te kurseje plot…”
Inter Club Staff

Inter, ne veren qe po vjen, ka ndermend te beje nje ulje pagash per te sjelle pak ne nje vije te pranueshme pagat e para pandemise.

Eshte nje mision qe nuk eshte aspak i pamundur per klubin zikalter, qe duket se do te kete shume hapsire per manover.

Kjo edhe per arsye se nga Inter do te largohen disa lojtare me nje page te rendesishem duke i dhene zikalterve marzh per levizje.

Emrat dihen, dhe jane ato te Vidal dhe Sanchez qe pritet te largohen nga Milano kete sezon, por jo vetem ata por edhe tre te tjere.

Behet fjale per Ranocchia, Kolarov, Vidal dhe Gagliardini, qe jane shume afer largimit. Por nuk duhet harruar edhe rinovimi i Handanovic dhe Perisic qe pritet te marrin nje page me te ulet.

Ne kete moment qe po flasim, edhe Handanovic por edhe Perisic i eshte ofruar nje kontrate e re me me pak rroge.

Nderkohe, Corriere ka publikuar sot edhe listen e pagave te marre ne menyre zyrtare nga dokumentat e bondit:

Sanchez 7 milione euro

Vidal 6,5 milione euro

Brozovic 6,5 milione euro

Lautaro 6 milione euro

Calhanoglu 5 milione euro

Dzeko 5 milione euro

Barella 5 milione euro

Perisic 4,8 milione euro

De Vrij 4,2 milione euro

Skriniar 3,8 milione euro

Handanovic 3,8 milione euro

Correa 3,5 milione euro

Gosens 3 milione euro

Vecino 3 milione euro

Bastoni 2,8 milione euro

Dumfries 2,5 milione euro

Darmian 2,4 milione euro

Dimarco 2 milione euro

Gagliardini 1,8 milione euro

Radu 1,8 milione euro

D’Ambrosio 1,6 milione euro

Kolarov 1,5 milione euro

Ranocchia 1,2 milione euro

Caicedo 0,8 milione euro

Cordaz 0,5 milione euro

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.