Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 12, 2020

Scroll to top

Top

684 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, publikohet bilanci dhe zbulohen shifrat zyrtare te blerjes e lojtareve: “Surprize, Eriksen ka kushtuar plot…”

Inter, publikohet bilanci dhe zbulohen shifrat zyrtare te blerjes e lojtareve: “Surprize, Eriksen ka kushtuar plot…”
Inter Club Staff

Kane dale ne pah diten e djeshme shifrat zyrtare te blerjeve te Interit ne merkaton 2019-2020, te cilat jane publikuar nga Calcio e Finanza dhe me ne fund, kane dale ne pah edhe dokumentet zyrtare te klubit per bilancin.

Me sa duket, surpriza me e madhe ne kete mes eshte shuma qe ka paguar Interi per Christian Erriksen, i cili ka kushtuar me shume se 20 milionet e hipotezuar ne fillim.

Danezi ka kushtuar plot 27,5 milione euro, nje shifer shume e larte duke qene se ka qene ne skadence, por teper e ulet nese e krahasojme me 90 milione euro qe ka pasur vleren e kartonit.

Nderkohe, keto jane shifrat zyrtare edhe te blerjeve te tjera:

  • Romelu Lukaku, Manchester United: 74,162 milioni;
  • Nicolò Barella, Cagliari: 40,500 milioni;
  • Christian Eriksen, Tottenham: 27,567 milioni;
  • Ionut Radu, Genoa: 10,624 milioni;
  • Lucien Agoumé, Sochaux: 4,512 milioni;
  • Martin Adriano Costa Satriano, Club Nacional: 2,400 milioni;
  • Ashley Young, Manchester United: 1,729 milioni.

Ketyre 161/5 milione eurove, i shtohen edhe 23 milione euro per Primaveren, plus 2,2 milione euro per huazimin e Sensit dhe 216 mije euro per ate te Moses.

Ne total, Interi ka harxhuar me shume se 180 milione euro ne merkato zyrtarisht. Per te gjene ekzakt, 184 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.