Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

580 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, publikohet minutazhi i te gjithe lojtareve te blere ne vere: “Bie ne sy se si 0 minuta jane rezervuar per…”

Inter, publikohet minutazhi i te gjithe lojtareve te blere ne vere: “Bie ne sy se si 0 minuta jane rezervuar per…”
Inter Club Staff

Objektivi i drejtuesve te Interit ne merkaton e kaluar ka qene ai qe te zgjatej sa me shume te ishte e  mundur skuadra.

Kjo per te bere qe Simone Inzaghi te kishte sa me shume emra nga ku mund te zgjidhte titullaret e tij cdo ndshje.

Por sa impakt kane pasur blerjet e reja te skuadra e Inzaghit dhe te zgjedhjet e tranjerit te Interit gjate ketij fillimi sezoni?

Per kete flet Corriere dello Sport, e cila ka publikuar te gjitha shifrat e perdorimit te lojtareve te rinj nga ana e Interit.

“Ne fakt, Inter qe eshte pare ne keto shtate jave te para kampionat ka qene e njejta me sezonin e shkuar 2021-2022”.

“E certifikojne kete gje vetem 227 minuta e Lukakut (qe pas ndeshjes se trete nuk luajti me) dhe 104 minuta per Mkhitaryan”.

“Edhe ky i fundit eshte demtuar njehere. Nderkohe, 79 minuta per Acerbin, dhe vetem 24 minuta per Bellanova dhe Asllanin”.

“Ajo qe duket e pabesueshme pastaj eshte zero minuta per Onana, qe nuk e ka shijuar ende cfare do te thote Serie A”.

“Ne total, behen vetem 458 minuta per shtate lojtare me vetem nje gol te shenuar nga Romelu Lukaku: shume pak. Po ashtu pak edhe minutat per nje djalosh si Asllani”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.