Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 17, 2019

Scroll to top

Top

854 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Rafinha, transferimi eshte i mundur? Mundo Deportivo zbulon: “Barcelona dyshon se Interi…”

Inter-Rafinha, transferimi eshte i mundur? Mundo Deportivo zbulon: “Barcelona dyshon se Interi…”
Inter Club Staff

Cdo dite pothuajse bashke me lajmet per Modric, ka pasur edhe ndonje lajm per Rafinhan, brazilianin e Barcelones qe e kane lidhur me Interin natyrisht.

Por keto lajme gjithmone kane qene ta vakta dhe pa ndonje mbeshtetje ne fakte sepse per momentin nuk ka asnje tratative ne kembe per te.

“Rafinha nuk eshte nje problem per Barcelonen.”

“Nese do te hyje ne oret e fundit ndonje skuader e interesuar – Interi duket me e interesuara nga te gjitha – klubi do ta lehtesoje largimin e tij.”

Keshtu e hap artikullin e saj El Mundo Deportivo ne lidhje me nje largim te mundshem te Rafinha Alcantara nga Barcelona.

Ish-lojtari i Interit mund te riktehehet tek Interi sipas tyre edhe pse per Valverde ai shihet si nje karte per tu perdorur gjate lojes dhe si nje zevendesim i mire.

Nderkohe nga perfaqesuesit e lojtarit behet me dije se te gjitha rruget per largimin e tij jane te hapura.

“Nga klubi (Barcelona) bejne me dije se po dyshojne ne mos ne oret e fundit italianet (Interi) do te riktehehen dhe do te kerkojne ne huazim Rafinhen per nej vit tjeter.”

Keshtu e mbyll shkrimin e saj El Mundo Deportivo qe me kete shkrim ka rritur ende me shume shpresat (edhe pse te pakta) te tifozeve zikalter per ta pare Rafinhen perseri me bluzen zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.