Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

440 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Ravezzani nuk permbahet: “Cfare dreqin beri Conte sot? Kishte dy faje kryesore: pse futi…”

Inter, Ravezzani nuk permbahet: “Cfare dreqin beri Conte sot? Kishte dy faje kryesore: pse futi…”
Inter Club Staff

Humbja e Interit ka bere qe te diskutohet shume diten e sotme ne ambjentet e mediave sportive italiane.

Zikalterit humben pas plot tete ndeshjesh sot ne Marassi ndaj Sampdorias me rezultatin 2-1, edhe pse zhvilluan nje ndeshje te mire.

Per kete gje ka folur edhe Fabio Ravezzani, gazetar shume i njohur italian dhe drejtor i televizionit Telelombardia.

Ai eshte shprehur shume kritik ne drejtim te Contes, e sipas tij, tranjeri i Interit ka dy faje kryesore per ndeshjen e sotme.

“Mund te themi qe Interi vete sot ka qene me shume e pafat, se sa fajtore. Ka pasur 8 aksione per gol ndersa Sampdoria kater.”

“Por Conte ka dy faje teper te medha per ndeshjen dhe humbjen e sotme: per cfare arsye duhet ta gjuaje penalltine Sanchez?”

“Ai deri me sot kishte gabuar plot 7 penallti nga 11 te goditura. Me penalltine e humbur sot, tashme ka 8 penallti te humbura. A ishte dicka me mend per tu bere kjo?”

“Nderkohe, faji i dyte eshte qe fut ne fushen e lojes ne menyre te pakuptueshme nje lojtar te humbur per kauzen e Interit si Erisken.”

“Nderkohe, keq edhe Bastoni. Handanovic mund te kishte bere me mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.