Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

362 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zidane, Real Madrid do te kete nje tjeter mungese te madhe ne Champions? “E pabesueshme por mund te mungoje edhe…”

Zidane, Real Madrid do te kete nje tjeter mungese te madhe ne Champions? “E pabesueshme por mund te mungoje edhe…”
Inter Club Staff

Ka shume motive per tu shqetesuar ne shtepine e Real Madrid. Pavarsisht se java ka filluar mbare me rikthimin ne grup te Nacho, Odriozola dhe Carvajal, duket se lajmet e mira kane mbaruar aty.

Keshtu, Zidane per ndeshjen ndaj Interit rrezikon te humbase Sergio Ramos dhe Varane. Te dy ata te demtuar me kombetaren.

Kapiteni i Real Madrid ka dale perpara kohe me Spanjen kunder Gjermanise, duke prekur me shqetesim kofshen e djathte.

Nga ana tjeter, Varane ka pasur probleme gjate France-Zvicer. Ai duket se ka pasur nje shqetesim ne shpatull, dicka me pak serioze se Ramos.

Kjo i ka ndodhur per shkak te nje renie jo shume te mire, edhe pse duket se zevendesimi ka ardhur me se shumit per ta mbrojtur.

Nderkohe, tek Real eshte rikthyer Casemiro. Braziliani ka rezultuar negativ ne tamponin e bere perpara ndeshjs me Villareal.

Nderkohe Militao vazhdon te dale pozitiv ne tamponin e radhes te bere dhe mungesa ndaj Villareal duket e sigurt. Nderkohe ne dyshim te forte per Interin eshte edhe Valverde dhe Hazard.

Por shqetesimi me i madh te Zidane eshte pikerisht mungesa e mundshme e Sergio Ramos, diva e mbrojtjes se Los Blancos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.