Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

496 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, refuzohen 50 milione euro per nje lojtar: “Nuk diskutohet aspak shitja e tij. Tani pritet…”

Inter, refuzohen 50 milione euro per nje lojtar: “Nuk diskutohet aspak shitja e tij. Tani pritet…”
Inter Club Staff

Pasi ka sfiduar Parmen, Alessandro Bastoni tashme do te perballet edhe me nje tjeter ndeshje shume speciale per te.

Neser ne fakt, ne San Siro, do te vije Atalanta qe e ka rritur futbollistikisht, dhe qe si lojtar te ri e ka shitur tek Interi.

Por ja tek eshte sot, tek Interi, nje lojtar shume i rendesishem i zikalterve dhe me te gjitha gjasat do te luaje edhe ne Europian me Italine.

Ai ka qene nje nder me te rendesishmit deri me tani per zikalterit e Contes dhe per nga rendimenti, aktualisht ai mund te quhet pa frike mbrojtesi me i mire italian.

Nese shifra qe Interi ka paguar tek Atalanta (31 milione euro) ka bere qe te flitet shume per kohen, sot ajo shifer eshte pak.

Sipas calciomercato.com. Interi madje ka refuzuar edhe nje oferte 50 milione euro ne veren e shkuar per Alessandro Bastonin.

Zikalterit kane thene jo pa u menduar gjate, shume te qete dhe teper te vendosur ne te ardhmen zikalter te lojtarit.

“Jo vetem refuzim i 50 milione eurove qe ishin gati te paguheshin nga Premier League, por ai do te marre nje rinovim nga Interi.”

“Zikalterit jane shume te qete sepse ne dore kane nje djalosh qe deshiron te beje historine ne Itali, dhe jo diku tjeter, e pikerisht me ngjyrat e Interit.”

“Ai ka nje kontrate deri ne 2023 por kontrata e re do te jete deri ne 2025 dhe me nje rritje te konsiderueshme page.”

“Ai do te kaloje nga 1,5 milione ne 2,5 milione euro ne sezon. Ai ne kete moment qe po flasim, duke hequr Padellin dhe Radu, qe jane portieret, eshte lojtari me pak i paguar ne skuader.”

“Ky rinovim do te vije si nje premio per rendimentin e tij shume te larte ne sezonin e shkuar, por sidomos ne kete sezon. E kur thua Bastoni, 50 milione euro te duken pak…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.