Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

547 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, revolucion total tek krahet: Conte ka komunikuar te vetmin lojtar te sigurt qe nuk do te largohet!

Inter, revolucion total tek krahet: Conte ka komunikuar te vetmin lojtar te sigurt qe nuk do te largohet!
Inter Club Staff

Interi do te provoje nje revolucion te vertete ne krahet e mbrojtjes dhe pikerisht per kete fakt largimet aty do te jete te shumta. 

I pari qe do te ike eshte ganezi Asamoah qe ka kaluar nje sezon teper te mbrapshte dhe te mbushur me demtime.

I dyti eshte Cristiano Biraghi: lojtari erdhi si shpetimtari i krahut te majte tek Interi, por ne te vertete ka dale nje deshtim per zikalterit.

Paraqitjet shume te dobta te tij kane bere qe ai ta humbase vendin e titullarit menjehere ndaj Ashley Young i cili erdhi nga Manchester United ne merkaton e janarit.

Dhe keshtu, eshte pikerisht Anglezi i vetmi lojtar i sigurt ne krahun e majte tek Interi ne kete moment qe po flasim dhe qe nuk do te preket nga merkato ne vere.

Ai ka fituar ne menyre te vendosur besimin e Contes i cili nuk mendon te privohet nga ai dhe do i ofrohet nje kontrate nje vjecare (ose me sakte do te aktivizohet klauzola qe parashikon rinovimim me nje vit).

Por nderkohe qe La Gazzetta dello Sport flet per te vetmin lojtar te sigurt tek krahet e Interit qe eshte Ashley Young, ata futen ne detaje edhe se cilin lojtar kerkon Interi me ngulm ne merkato per kete krah dhe qe nuk eshte aspak nje emer i ri.

“Ai quhet Emerson Palmieri. Conte per sezonin e ri e ka bere te qarte kerkesen e tij: deshiron lojtare te bere dhe te mbaruar. Jo lojtare ne berje e siper. Pra, njerez me ekspeirence, qe dine te bejne me perpikmeri ate qe ai kerkon ne cdo faze te lojes dhe jo vete.”

“Biraghi deri me tani ka zhgenjyer dhe Conte do e riktheje andej nga ka ardhur. Nderkohe, Asamoah eshte gati per tu larguar gjithashtu ne drejtim te Turqise.”

PO I PREFERUARI KUSH ESHTE? – “Objektivi kryesor i Contes hyn ne kategorine “dashuri te vjetra” dhe eshte nje emer qe po perflitet shume kete merkato rreht emrit te Interit.”

“Behet fjale per Emerson Palmieri, italo-brazilian, 25 vjec, dhe ka qene lojtar i tij per gjashte muaj tek skuadra e Chelsear.”

“Lojtari i kombetares italiane eshte nje lojtar i paster i krahut te majte dhe Chelsea mund ta lejoje te largohet duke pare se ne ate krah kane titullar Marcos Alonso.”

“Klubi i Abramovich e nis tratativen me nje kerkese me te larte se 30 milione euro dhe per te eshte edhe konkurenca e Juventusit: me pak fjale, nuk eshte aspak nje marreveshje e lehte.”

“Por ai mbetet objektivi primar i Inteirt ne ate krah dhe preferohet nga tekniku zikalter edhe per nje shkak tjeter: pashaporten e tij italiane.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.