Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

372 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, rikthehet nje emer i vjeter si objektiv ne mbrojtje: deshire e Contes? “Marotta po punon per blerjen e tij.”

Inter, rikthehet nje emer i vjeter si objektiv ne mbrojtje: deshire e Contes? “Marotta po punon per blerjen e tij.”
Inter Club Staff

Ne shtepine Inter eshte rikthyer ne mode nje emer i vjeter qe eshte perfolur edhe javet e kaluara.

Behet fjale per Jan Vertonghen: mbrojtesi belg eshte ne skadence kontrate me Tottenham, dhe eshte prej kohesh ne shenjestren e Interit.

Ai mund te jete operacioni i dyte per Interin ne mbrojtje me parameter zero per merkaton e ardhshme pas te riut Vagiannidis.

Kete e shkruan sot Corriere dello Sporte  cila shton: “Ai eshte gati per perdorim sepse ka luajtur shpesh ne nje mbrojtje me tre.”

“Zevendes-kampion Europe mbi te gjitha. Me Vertonghen behet nje goditje e sigurt per te plotesuar mbrojtjen e Interit me shume talent dhe eksperience. Per me shume, nuk kushton asgje (pervec komisioneve).”

IDEALE PER CONTEN – “Vertonghen eshte lojtari ideal per ta shtuar ne repartin e mbrojtjes se Contes.”

“Nje vit me pare, ne kete kohe, lojtari luane finalen e Champions League kunder Liverpoolit te Klopp.”

“Natyrisht qe Interi nuk ka lene pa vene re edhe mundesite e shumta qe do kishte Interi ne fushe me te: ai ka luajtur edhe si mbrojtes krahu me Tottenham, por tek Interi do te luante si qendror i majte duke qene se gjuan me kemben e majte.”

“Por edhe pse ai luan shume mire ne nje mbrojtje me tre, ai eshte perfekt edhe ne nje mbrojtje me kater. Me pak fjale nje lojtar i kompletuar. Marotta po punon per blerjen e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.