Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,093 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, rikthimi i madh i Icardit. Wanda: “Duhej vetem te luante”

Inter, rikthimi i madh i Icardit. Wanda: “Duhej vetem te luante”
Ardi Deda

Argjentinasi kthehet te flase per veten e tij dhe per golat e tij me shume sesa per historine e tij te dashurise. Goli i trete sezonal ky per te pas atyre me Juventusin dhe Caglarin duke i dhuruar keshtu 3 piket zikalterve. E dashura gezon ne Twitter.

Mungonte qe nga ndeshja me Milanin…Tre dite perpara Krishtlindjeve. Dhe Interi kishte fituar. Kthehet pas pothuajse dy muajsh dhe Interi fiton serish. Mauro Icardi feston Shen Valentin e tij me nje dite vonese – me nje dedikim te dashures se tij Wanda Nara – dhe ditelindjen e tij 4 dite perpara. goli i tij sjell fat, duket tashme e lene mbas shpatullave ajo nisje e tmerrshme e 2014-es per grupin e Mazzarrit.

Faktori Icardi – Argjentinasi futet ne minuten e 56′ duke zevendesuar bashkekombasin e tij Milito qe deri ne ate moment nuk kishte lene shume shenje. I mjaftojne nente minuta per te kthyer ndeshjen, sezonin te tij dhe ndoshta ate zikalter. Mazzarri kishte qene i qarte: “Inter, te mos ndalemi pas fitores 1-0 me Sassuolon”. U tha, u be. Maurito shenon dhe ngre lart ambiciet europiane te klubit. Faktori Icardi, ndoshta prek pak topa, por ato pak i transferon ne gola: ne fakt shenon gol per 19 prekje te topit… Ne fakt, 2 golat e tjere te Icardi nuk kishin sjelle fitoren po kishin qene te nevojshem per te siguruar barazimet 1-1 me Juventusin dhe Caglarin. Maurito e provoi serish dhe kete here vijne tre piket.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags