Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

669 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, risi ne marreveshjen per Politano: detajet. Sulmuesi i Sassuolos nuk perjashton…

Inter, risi ne marreveshjen per Politano: detajet. Sulmuesi i Sassuolos nuk perjashton…
Bujar Berishaj

Interi deshiron Politanon dhe shpejton per rinovimin e Vecinos.

Ne marreveshjen per sulmuesin italian te Sassuolos tani mund te futet sulmuesi danez i Interit, Jens Odgaard.

Ne oret e fundit jane shpeshtuar kontaktet mes dy klubeve dhe ardhja e Politanos ne Milano nuk do te perjashtonte operacionet e mundshme si ato te Malcom apo edhe Suso, me 24 vjecarin nga Roma qe do te ishte i dobishem edhe per listat e UEFA.

Keshtu danezi Odgaard mund te jete karta e duhur per te bindur Sassuolon qe te heq dore nga Politano per te cilin eshte akoma edhe konkurrenca e Napolit.

Ne nderkohe po vazhdojne bisedimet edhe per rinovimit e kontrates te Matias Vecino, me agjentin Alessandro Lucci qe minuta me pare eshte shprehur optimist.

“Jemi shume perpara, Interi do te mbeshtetet sigurisht tek ai. Nuk kemi folur per ndonje lojtare tjeter”, ishin djalet e agjentit te mesfushorit qe aktualisht eshte i impenjuar me Uruguajin ne Kupen e Botes ne Rusi.

Keto jane te rejat e fundit e merkatos se Interit te cilat vijne drejtperdrejte nga sajti i ekspertit Gianluca Di Marzio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.