Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

984 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER-Roma, Inzaghi vendos gjithcka: “Ja formacioni: dy ndryshime thelbesore nga minuta e pare.”

INTER-Roma, Inzaghi vendos gjithcka: “Ja formacioni: dy ndryshime thelbesore nga minuta e pare.”
Inter Club Staff

Nje etape thelbesore per rrugetimin Scudetto per Interin qe diten e sotme do te luaje ne oren 18:00 ne San Siro kunder Romes.

Do te jete nje San Siro i mbushur plot me tifoze zikalter me nje Rome qe vjen nga 12 rezultate pozitive ne Serie A: e fundit humbje ka ndodhur ne daten 09 janar ndaj Juventusit.

Nje takim shume i rendesishem per Kampionet e Italise, qe nga ana e tyre vine ne kete ndeshje te bindur per aftesite e veta.

Periudha e keqe duket pas shpines dhe fitorja 3-0 ne derbi ka dhene nje shtyse te rendesishme per te ardhmen.

TE REJAT E FUNDIT NGA INTER – Inzaghi eshte rikthyer te shohe Interin e tij, shume kreative por edhe konkrete ne sulm.

Ideja eshte qe ndeshje pas ndeshje te ndryshohet shume pak qe te mos humbet as ritmi por normalisht duke besuar edhe te zevendesimet ne lartesine e duhur.

Keshtu, nga 3-0 i se martes ndaj Milanit, do te konfirmohet e gjithe mbrojtja me Handanovic ne porte dhe Skriniar, De Vrij dhe Bastoni.

Ky i fundit doli nga fusha me nje bllokim muskulor, por do ja dale. Nderkohe, ndryshimi i pare do te ndodhe ne te djathte ku Dumfries do i marre vendin Darmian.

Nderkohe, Perisic ne te majte mbetet ne avantazh ndaj gjermanit Gosens. Pa Vidal ne kete ndeshje, qe ka marre nje goditje te rende nga Theo Hernandez, mesfusha do te perbehet nga Barella dhe Calhanoglu perkah Brozovic.

Ne sulm, duket se Dzeko po shkon drejt nje ndeshje si titullar me Correa dhe Sanchez qe do e nisin nga stoili dhe Lautaro Martinez nga minuta e pare.

TE REJAT E FUNDIT NGA ROMA – Mourinho i ka idete e qarta per skuadren e tij edhe pse do te kete nje mungese si Zaniolo.

Nderkohe, ne sulm pritet Abraham dhe pas tij Pellegrini me Mkhitaryan. Alternativa eshte Afana-Gyan nese ky i fundit nuk do ja dale dot.

Per sa i perket te tjerave, jane hedhur poshte zerat per turnover ne prag te Leicester.

Nderkohe, edhe Ibanez mund te konfirmohet prapa duke lene ne stol Kumbulla qe shpresonte per nje fanelle titullari.

FORMACIONI I MUNDSHEM I INTERIT: 

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro.

Ne pankine: Radu, Cordaz, Ranocchia, D’Ambrosio, Dimarco, Darmian, Gosens, Gagliardini, Vecino, Correa, Sanchez, Caicedo.

Tranjer: Inzaghi.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: Vidal.

Preview Inter-Roma - Inzaghi rilancia Dumfries, Dzeko sprinta su Correa

ROMA (3-4-2-1): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibañez; Karsdorp, Veretout, Sergio Oliveira, Zalewski; Pellegrini, Mkhitaryan; Abraham.

Ne pankine: Boer, Mastrantonio, Kumbulla, Spinazzola, Maitland-Niles, Viña, Diawara, Bove, El Shaarawy, Perez, Afena-Gyan, Shomurodov.

Tranjer: Mourinho.

Te skualifikuar: Zaniolo (1), Fuzato (1).

ARBITRO: Sozza.

Assistenti: Carbone e Bindoni.

Quarto uomo: Manganiello.

Var: Irrati (Zufferli).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.