Inter Club Albania | October 4, 2022

3,106 views

Inter-Roma, notat e lojtareve zikalter

Xhorxh Gellci

Handanovic 7: Nuk ka asnje faj tek golat dhe shpeton dy here thellimin e rezultatit me pritje spektakolare.

Rolando 6: Eshte ai qe ka luajtur me mire nga te gjithe mbrojtesit. Nuk e vuan shume shpejtesine e kundershtareve, madje golat e Romes fillojne te gjithe nga krahu i kundert. Shpeton nje gol te sigurt te Pjanic me nje nderhyrje shume te bukur me koke.

Ranocchia 5: 30 minutat e para kane qene shume te dobeta. Reagon me krenari ne pjesen e dyte, por eshte shume vone.

Juan Jesus 5 – Eshte ndeshja e pare ne kete sezon te cilen e gabon, ne korsine e tij Gervinho e vendos gjithmone ne veshtiresi, ndersa Totti i fsheh topin.

Nagatomo 5,5 – Pas disa ndeshjeve te shkelqyera, kthehet perseri ne Toke. Shtyn pak ne sulm dhe ne mbrojtje nuk eshte brilant.

Guarin 5,5: Pas golit te 1-0 te Romes, mundohet ta marre skuadren mbi vete. Por shuhet me kalimin e minutave.

Cambiasso 5: I kaluar nga mesfusha e Romes, gjen shume veshtiresi para De Rossit dhe Strootman. Ne pjesen e dyte ben praktikisht sulmuesin, por gjerat nuk permiresohen.

Taider 5: Mundohet te perserise ndeshjen e Juventusin me gjithe grinten qe disponon, por edhe ai shtypet nga treni i quajtur Roma.

Pereira 4: Nuk shikohet me sy, ben gabime elementare dhe te perseritura. Ata qe enderronin nje mrekulli per te si me Jonathan, bejne mire te zgjohen. Hedh ne kosh rastin e radhes.

Alvarez 7: Konfirmon fillimin e ketij sezoni i cili ka qene fantastik per te, edhe ne nje ndeshje te hidhur si kjo. Eshte kudo, luan kudo dhe ben te cmendet publikun me levizjet e tij, qe shpesh here hyjne ne pune.

Palacio 6: Nuk ndalet asnje here ne repartin sulmues, por i mungon dikush ne sulm tek i cili te mbeshtetet.

Icardi 6: Hyn ne pjesen e dyte dhe minutat e para jane te mira. Pastaj humb sepse mungonin topat ne zone, dhe nuk bie me ne sy.

Kovacic 6: Mazzarri i kerkon te ndryshoje ndeshjen, ai mundohet por nuk arrin dot te jete percaktues. Por eshte i tille kur niset si titullar ama.

Mazzarri 6: Nuk ka ndonje faj te vecante dhe as nuk mund ti hidhet faj per kete humbje. Eshte shume e thjshte te hedhesh ne sulm sulmuesin e dyte kur loja eshte e humbur. Tani do te kete dy jave stop per te organizuar nje Inter me dy sulmues dhe Alvarez pas shpatullave, ose te derguar ne mesfushe. Mbase do te ishim me te frikshem keshtu…