Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

304 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, sa keq ne transferte: nga 52 pike ne total, jane fituar vetem…

Inter, sa keq ne transferte: nga 52 pike ne total, jane fituar vetem…
Inter Club Staff

Nder gjashte skuadrat e para, Interi eshte e vetmja skuader me nje perqindje fitoresh me te vogel se 50%.

Nuk do te jete nje sfide e lehte ajo e Interit ne shtepine e Sampdorias.

Dorianet ne shtepi kane fituar 32 nga 44 piket totale dhe ne historine e saj ka bere vetem dy here me mire pas 14 ndeshejsh te luajtura: njehere ne 1960-61 kur kane pasur 36 pike dhe njehere ne 1990-91 me 34 pike.

Por rrugetimi i Interit ne transferte ngre me shume hije se sa drite.

Zikalterit, larg Meazzes, kane fituar 38% te pikeve totale ne klasifikim (20 nga 52): nga gjashte skuadrat e para ne klasifikim, skuadra e Spallettit eshte e vetmja me mesatare poshte 50%.

Veshtiresite kane te bejne me shume me fazen sulmuese. Zikalterit kane shenuar 36% te totalit te golave ne transferte: me keq, ne A, ka bere vetem Benevento (28%) Sampdoria (34%) dhe Chievo (35%).

Icardi dhe shoket e skuadres duhet te tentojne te nderpresin nje rrugetim kaq negativ ne transferte kete sezon. Kete duhet ta bejne patjeter, e te mos e vene ne diskutim.

Sampdoria ne shtepi vlen nje vend ne Champions (do te ishte e dyta me Interin dhe Napolin pas Juventusit).

Keshtu te dielen, Spalletti duhet te shfrytezoje rritjen qe pati skuadra ndja Napolit. E te mos harrojme qe transfertat e radhes do te jene ndaj Torinos dhe Atalantes, edhe keto ndeshje shume te veshtira.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.