Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

415 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, sa kohe e gjate: “Per te pare perseri ne fushe Correan do te duhet te presim edhe te pakten…”

Inter, sa kohe e gjate: “Per te pare perseri ne fushe Correan do te duhet te presim edhe te pakten…”
Inter Club Staff

Inter nder te tjera, po pret edhe rikthimin ne fushat e lojes se sulmuesit argjentinas, Joaquin Correa.

Lojtari eshte demtuar ne ndeshjen e Kupes se Italise ndaj Empolit dhe ne ate rast ka dale me lot nga fusha e lojes.

Interi pikerisht per shkak te demtimit te tij invetoi ne merkato dhe afroi ne skuader nje lojtar si Felipe Caicedo.

Nderkohe, rikthimi ne fushe i Tucut nuk duket aspak i afert dhe per kete gje flet diten e sotme Tuttosport ne faqet e saj.

“Argjentinasi mund te prese disa kohe dhe per ta pare ne fushe do te duhet te presim perseri disa kohe.”

“Nuk do te merren me parasysh rikthime te parakohshme por ai do te rikthehet vetem ne momentin qe te jete 100% gati.”

“Interi ka plot lojtare ne sulm dhe keshtu nuk eshte aspak ne nxitim per te rikthyer lojtarin ne fushen e lojes.”

“Per me shume, ai ka kaluar nje moment te veshtire qe kur ka ardhur tek Interi duke qene edhe shume i pafat. Inzaghi mezi po e pret ta kete Correan ne versionin e tij me te mire. Por rikthimi i tij parashikohet ndoshta per ditet e para te marsit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.