Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,436 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter sa lajm i bukur per nje lojtar zikalter: “Grumbullohet per here te pare me Kombetaren e Italise: per te…”

Inter sa lajm i bukur per nje lojtar zikalter: “Grumbullohet per here te pare me Kombetaren e Italise: per te…”
Inter Club Staff

Nje muaj teper intensiv e pret Kombetaren e Roberto Mancinit qe do te jete keshtu e impenjuar ne pese ndeshje ne pesembedhjete dite.

Gjithcka me pas do te mbyllet nga nje “finale” ne Wembley kunder Argjentines diten e merkure ne daten 1 qershor.

Me pas, do te pasojne plot kater ndeshje per Nations League, ku perballe do te jete Gjermania, Hungaria, Anglia dhe me pas perseri Gjermania.

Robeto Mancini per keto ndeshje ka grumbulluar plot 39 lojtare te cilet do te grumbullohen nga data 27 maji ne Qendren Teknike Federale.

Por per here te pare, ne kete liste eshte grumbulluar edhe nje lojtar i ri qe ka bere shume mire kete sezon dhe qe eshte ne pronesi te Interit.

Behet fjale per Andrea Pinamontin qe ka qene shume i rendesishem per Empolin per muaj me radhe dhe ka merituar keshtu grumbullimin e pare.

Kjo eshte lista e plote: 

Portiere: Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Paris Saint Germain), Alex Meret (Napoli), Salvatore Sirigu (Genoa);

Mbrojtesa: Francesco Acerbi (Lazio), Alessandro Bastoni (Inter), Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Davide Calabria (Milan), Giorgio Chiellini (Juventus), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Federico Dimarco (Inter), Emerson Palmieri Dos Santos (Olympique Lyonnais), Alessandro Florenzi (Milan), Manuel Lazzari (Lazio), Luiz Felipe (Lazio), Gianluca Mancini (Roma), Leonardo Spinazzola (Roma);

Mesfushore: Nicolò Barella (Inter), Bryan Cristante (Roma), Davide Frattesi (Sassuolo), Jorginho Frello Jorge Luiz (Chelsea), Manuel Locatelli (Juventus), Lorenzo Pellegrini (Roma), Matteo Pessina (Atalanta), Sandro Tonali (Milan), Marco Verratti (Paris Saint Germain);

Sulmues: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Gianluca Caprari (Verona), Lorenzo Insigne (Napoli), Moise Bioty Kean (Juventus), Andrea Pinamonti (Empoli), Matteo Politano (Napoli), Giacomo Raspadori (Sassuolo), Gianluca Scamacca (Sassuolo), Mattia Zaccagni (Lazio), Nicolò Zaniolo (Roma).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.