Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,960 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, sa shume largime: Ja te gjithe me radhe repart pas reparti!

Inter, sa shume largime: Ja te gjithe me radhe repart pas reparti!
Inter Club Staff

Sipas mediave Italiane, pas rikthimeve te lojtareve nga huazimet, blerjeve te reja, si dhe lojtaret nga sezoni i kaluar, numri i skuadres aktuale te Interit do te ishte plot 45 lojtare.

Mediat Italiane, ne vecanti Tuttosport shkruan se do te kete te pakten 20 largime, dhe i mer repartet nje e nga nje.

Po e nisim nga porta, sipas gazetes Italiane ne kete repart do te largohet Belec, ndersa Di Genaro mund te huazohet.

Ne mbrojtje do te largohet Chivu dhe Silvestre. Por do te largohen edhe Jonathan dhe Pereira ne rast te ndonje oferte. Ndersa edhe Mbaye do te largohet, por vetem ne huazim sepse Interi beson tek ai.

Ne mesfushe Stankovic do te zgjidhe kontraten me konsensus me Interin, nderkohe Gargano nuk do te blihet nga Napoli. Po priten oferta edhe per Alvarez dhe Guarin(ky i fundit nuk largohet pa 25 milion euro). Schelotto mund te perfundoje tek Genoa ne operacionin Gilardino. Obi mund te largohet ne huazim, ndersa ne shitje eshte edhe Kuzmanovic.

Per sa i perket sulmit, e ardhmja e Cassanos eshte nje rebus (deshiron te qendroje, por do te varet gjithcka nga Mazzarri), ndersa Rocchi do te largohet sepse i mbaron kontrata ne 30 qershor 2013.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.