Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

533 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Samir Handanovic behet shembull per shoket: “Te merzitur, por duhet te shohim me kujdes se si…”

Inter, Samir Handanovic behet shembull per shoket: “Te merzitur, por duhet te shohim me kujdes se si…”
Inter Club Staff

Tek Inter kane qene teper te trishtuar diten e diele per menyren se si kane shkuar gjerat ne kete sezon futbollistik.

Por merzine e lojtareve ka menduar pikerisht tifozeria fantastike ne Meazza per ta reduktuar dhe duke dhene nje mesazh te forte.

Nderkohe qe me siguri diku tjeter stadiumi do te ishte boshatisur qe ne pjesen e pare, tifozet prezent ne San Siro jo vetem qe nuk jane larguar perpara kohe, por kane qendruar per rreth 30 minuta duke duartrokitur lojtaret per sezonin dhe duke kenduar per Interin.

Ka qene nje mesazh shume i forte dhe unik ne futbollin italian ky dhe me sa duket, eshte percjelle direkt edhe te kapiteni aktual i skuadres, Samir Handanovic.

Ai ka thene disa fjale te rendesishme per Sport Mediaset: “Pendesa eshte, sepse ne mes kishte nje objektiv te madh.”

“Por ne kete sezon kemi fituar dy tituj dhe sezoni eshte gjithesesi pozitiv, edhe pse nuk ja dolem dot ne fund.”

“Per sa i perket merzise, eshte normale, por tifozet jane treguar fantastik dhe kjo gje na ka ndihmuar vertete shume.”

“A do te qendroj vitin e ardhshem? Me klubin kemi gjetur nje marreveshje dhe jam shume i lumtur per kete. Kjo eshte shtepia ime dhe pike.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.