Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

927 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Sampdoria, Obi drejt konfirmimit. Kthehet edhe Vidic…

Inter-Sampdoria, Obi drejt konfirmimit. Kthehet edhe Vidic…
Bujar Berishaj

Ne mbremjen e te merkures Interi kthehet ne fushe kunder Sampdorias dhe tashme ka filluar te kuptohet se cilet do te jene 22 lojtaret qe do te zbresin ne fushe.

Tek Inter zgjedhjet jane te obliguara duke pare 6 lendimet e lojtarve, dyshimi i vetem eshte ne krahun e djathte ku Obi eshte favorit mbi Mbayen edhe pse ka lene fushen ne Manuzzi kunder Cesenas. Mazzarri duke se do te shperblej Obin fal dy paraqitjeve te mira ne kampionat. Ne mbrojtje, pervec surprizave te minutave te fundit duhet te kthehet ne fushe Vidic ne qender, se bashku me Ranocchian ne te djathte te mbrojtjes dhe Juan Jesus ne te majte te mbrojtjes per tu perballur me tridentin e Sampdorias.

Ne skuadren e Mihajlovic dyshimi eshte i lidhur me Matias Silvestren: nese argjentinasi do te rekuperohet do te jete ne qender te mbrojtjes se teknikut serb se bashku me Romagnolin, perndryshe, ne vend te tij Gastaldello. Per tu ndjekur edhe situata e Soriano i cili sot ka punuar vecmas nga grupi, por mund te jete gati per ndeshjen kunder Inter.

Inter (3-5-2): Handanovic; Ranocchia, Vidic, Juan Jesus; Mbaye, Hernanes, Medel, Kovacic, Dodò; Palacio, Icardi.

Sampdoria (4-3-3): Romero; De Silvestri, Romagnoli, Gastaldello, Regini; Soriano, Palombo, Obiang; Gabbiadini, Okaka, Eder.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.