Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

505 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Sassuolo, Conte ka vendosur formacionin titullar per neser? Dy surpriza nga minuta e pare!

Inter-Sassuolo, Conte ka vendosur formacionin titullar per neser? Dy surpriza nga minuta e pare!
Inter Club Staff

Nje kalendar shume i ngjeshur dhe Conte do te filloje menjehere qe te kerkoje alternativa ne Interin e tij.

Duke pare demtimet e rendesishme si Sensi dhe Brozovic (qe eshte mire, por nuk do te luaje neser, e sigurt), pritet te kete edhe ndryshime te tjera.

Por cfare do te ndryshoje ne formacionin titullar qe do te perballet me Sassuolon pas fitores me Sampdorian?

Sipas asaj qe tregon Sky Sport, edhe pse Conte eshte i kenaqur me skuadren qe luajti ndaj Samp, do te kete dy surpriza ne formacion.

I pari eshte Candreva, i cili do te ulet ne stol per te pushuar dhe do i lere vendin Victor Moses ne krahun e djathte.

Nderkohe, nga minuta e pare ne mesfushe do te luaje ne vend te Roberto Gagliardini spanjolli Borja Valero.

Per sa i perket mesfushes, i sigurt nga minuta e pare eshte Niccolo Barella, qe do e kete ndeshjen e trete radhazi.

Nderkohe ne sulm asnje ndryshim per Antonio Conten: pas shpines se Lautaro Martinez dhe Romelu Lukaku do te jete Christian Eriksen.

Formacioni keshtu do te vazhdoje te jete nje 3-4-1-2 me danezin si trekuartist dhe dy mesfushoret e tjere si mediano dhe mezzala.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.