Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

442 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Sassuolo, Dnipro dhe Palermo: eshte tour de force. Kiev, zgjedhjet e mundshme…

Inter-Sassuolo, Dnipro dhe Palermo: eshte tour de force. Kiev, zgjedhjet e mundshme…
Bujar Berishaj

Inter riniset, nga Sassuolo. Angazhimi i pare ne kampionat, i dyti ne Serie A pas barazimit me Torinon, per nje skuader tashme e quajtur tour de force.

Dhe tekniku, Walter Mazzarri, po mendon per nje turnover te madh ne vixhilje te ndeshjes se pare te Europa League kunder Dnipro Dnipropetrovsk, duke konsideruar qe pastaj zikalterit me 21 shtator do te jene te impenjuar ne nje transferte te veshtire te Palermos. Sic shkruani edicioni i sotem i Tuttosport kunder lojtarve te Di Francescos, Mazzarri do te zgjedh formacionin me te mire te mundshem, kurse te enjten ne Kiev mund te bej 6-7 ndryshime per dallim nga deshja kunder Sassuolos.

NE KIEV:

MBROJTJA – Kunder Sassuolos mungon i skualifikuari Vidic, qe me siguri do te jete ne fushe ne Europa League dhe mundesia qe ne krahun e tij te jete Campagnaro eshte edhe me e madhe. Si rezultat, pjesa tjeter mbetet per Ranocchian dhe Juan Jesus.

MESFUSHA – Ne korsite anesore do te kete hapesire per ata qe nuk do te luajne neser, kushtet e Jonathan lejojne nje gje te tille. Ne mes raste per M’Vila dhe Kuzmanovic duke konsideruar qe San Siro i perket Gary Medel se bashku me Hernanes dhe Kovacic.

SULMI – Ne Ukraine me siguri o te luaj Osvaldo. Por akoma eshte heret per te kuptuar se kush do te jete partneri i tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.