Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

754 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Sassuolo, ja lojtaret qe rrezikojne ndeshjen me Lazion ne rast kartoni te verdhe…

Inter-Sassuolo, ja lojtaret qe rrezikojne ndeshjen me Lazion ne rast kartoni te verdhe…
Bujar Berishaj

Inter-Sassuolo qe luhet sonte ne Meazza eshte nje prej ndeshjeve me te rendesishme te Interit ne vitet e fundit.

Kjo ndeshje, nje gjysme-finale sic e ka pershkruar Spalletti, eshte shume e vlefshme sepse ne rast fitoreje atehere cunat zikalterit do te luanin per kualifikimin ne Champions kunder Lazios ne xhiron e fundit.

Por, per disa lojtare mund te jete pak a shume edhe nje ‘fushe e minuar’. Kjo sepse disa prej lojtareve zikalter, ne rast kartoni te verdhe rrezikojne te mos luajne me Lazion.

Lojtaret qe rrezikojne kete skualifikim jane Cancelo, Candreva, Eder, Perisic dhe Ranocchia, me portugezin, kroatin dhe anesorin italian qe jane pjese e padiskutueshme e formacionit zikalter.

Mirepo, kjo nuk do te ve ne dyshim prezencen e tyre sot ne fushe edhe pse duhet te bejne kujdes. Sepse Spalletti dje e tha qe keto gjera nuk i interesojne, eshte nje ndeshje e rendesishme per t’u fituar, ne fushe do te jene me te miret dhe pike.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.