Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

878 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Sassuolo mendon per Ranocchian. Berardi…

Inter, Sassuolo mendon per Ranocchian. Berardi…
Bujar Berishaj

Sassuolo deshiron te pregaditet ne menyren me te mire per pjesmarrjen ne Europa League, keshtu mendon per perforcimin e skuadres. Dhe ka nje objektiv te madh per mbrojtjen: Andrea Ranocchia.

Deri ne ate pike qe ne ditet e shkuara kane filluar bisedimet me Interin, me trajnerin Di Francesco qe ka dhene pelqimin e tij. Ne nje ane per sulmin prioritet eshte Zapata, ne tjetren ane Ranocchia per mbrojtjen.

Interit i pelqen shume Domenico Berardi, por ne kete moment klubi zikalter (ne pritje te takimit te merkatos me pronaret e rinje) duhet te pres qe te qartesohet qendrimi mes Sassuolos dhe Juves, do te vendos vet lojtari, me kete te fundit qe ka nje raport te mire me trajnerin Di Francesco qe do te ishte i lumtur nese ai do te qendronte.

Ne nderkohe Sassuolo vihet pas Ranocchias, i kerkuar ne huazim, operacion shume mire i nisur dhe per momentin i shkeputur nga ndonje emer tjeter. Per Berardin duhet pritur.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.