Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

143 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Sassuolo, Ranocchia apo Miranda: ka akoma dyshime. Ne mesfushe luan…

Inter-Sassuolo, Ranocchia apo Miranda: ka akoma dyshime. Ne mesfushe luan…
Bujar Berishaj

Spalletti nuk deshiron te rrezikoj per ndeshjen me Lazion dhe ja qe sonte kunder Sassuolos, braziliani Miranda mund ta nis nga pankina.

Do te jete Andrea Ranocchia, ashtu si ne Udine, ai qe do ta zevendesoj duke luajtur nga minuta e pare. Balotazhi mbetet por duket se mundesite qe italiani te luaj perkrahe Skriniar jane shume te medha.

Ne anen tjeter ka nje dyshim ne mesfushore mbi faktin se kush do te luaj perkrahe Brozovic. Dhe dy jane lojtaret qe jane ne balotash: Borja Valero apo Vecino? Ne oret e fundit jane rritur kuotat e uruguajanit.

Konfirmohet sulmi, me Icardin ne qender dhe Candreva, Rafinha e Perisic prapa tij. Ky eshte formacioni i mundshem:

INTER: (4-2-3-1) Handanovic; Cancelo, Skriniar, Ranocchia, D’Ambrosio; Vecino, Brozovic; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.