Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

874 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, se pari duhet shitur: Alvarez dhe Guarin largohen vetem me titull perfundimtar, pastaj ne sulm per Cercin ose Firminon…

Inter, se pari duhet shitur: Alvarez dhe Guarin largohen vetem me titull perfundimtar, pastaj ne sulm per Cercin ose Firminon…
Bujar Berishaj

Inter ka vetem nje synim ne keto ditet e fundit te merkatos: te arketoj para cash nga lojtaret qe jane ne dalje, me dy emrat e nxehte si Fredy Guarin dhe Ricky Alvarez per te pregaditur sulmin per Alessio Cerci ose Firmino.

Per javen e ardhshme eshte njoftuar edhe ardhja e Thohir per nje takim te ri dhe nje sprint merkatoje, nderkohe qe Piero Ausilio po leviz gjithmone e me shume ne pisten qe do te conte mesfushorin kolumbian tek Zenit:

Oferta e klubit rus tani per tani nuk iu afrohet 16 milioneve te kerkuara nga zikalterit, por mbetet nje piste konkrete. Atletico Madrid, nderkohe, ka trokitur ne dere per Ricky Alvarez, me colchoneros qe, ne vend te 12 milioneve te kerkuara nga Inter kane propozuar nje huazim. Oferta e spanjollve eshte kthyer mbrapsht. Keto jane lajmet e merkatos se Interit, ne hyrje dhe dalje, te ofruara nga edicioni online i Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.