Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

784 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, sezon i mallkuar per Correan: “Ja demtimi dhe mungesa qe rrezikon ai: frike per shkakun se…”

Inter, sezon i mallkuar per Correan: “Ja demtimi dhe mungesa qe rrezikon ai: frike per shkakun se…”
Inter Club Staff

Me te vertete nje fat i zi keto kohe per Joaquin Correa, i cili eshte ndalur perseri nga nje demtim muskulor pas atij te marre ne fillim te dhjetorit kunder Romes.

Ajo qe ka ndaluar argjentinasin kesaj radhe eshte perseri kofsha e majte, e njejta qe i eshte demtuar edhe ne Olimpico.

Mbase, vetem keshtu shpjegohen lotet e ish-lojtarit te Lazios, qe natyrisht ka qene shume i frustruar pas demtimit te radhes.

“Duhet te kishte qene ndeshja e tij, ajo per te rimarre vendin tek Interi dhe te ngaterronte perseri hirarkine e sulmit por nuk ndodhi aspak keshtu.”

“Diagnoza e pare e lojtarit eshte ajo e “nje demtimi muskulor ne kofshen e majte”, por deshperimi i thelle i Correa te ben te mendosh edhe per me keq.”

“Nuk dihet ende nese ai ka ndjere dicka me shume, apo thjesht ka qare nga deshperimi i demtimit te radhes.”

“Nderkohe, diten e sotme do te dalin edhe pergjigjet e kontrolleve dhe do te shihet me mire se cfare ai ka. Inter kryqezon gishtat, por duke pare ato lot, e veshtire te jesh optimist.”

“Edhe vete lojtari duket i rene moralisht pas nje demtimi te tille qe erdhi ne fakt edhe pas nje faulli te dukshem te kundershtarit.”

“Shpresa eshte qe ai te rikthehet per ndshjen me Milanin, por mungesa mund te shkoje nga 3 deri ne 4 jave ne rastin me te mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.